Архієреї

Митрополит Вознесенський і Первомайський Олексій (Шпаков Олексій Олексійович)

Статус:
Чинний
Дата народження:
25.01.1975
День тезоіменитства:
25 лютого
Постриг здійснений:
21.12.2008
в Благовіщенському храмі Дальніх печер Свято-Успенської Києво-Печерської лаври

ea_eparchy@live.ru

Місця служіння

з 2012-09-07 по поточний день
Вознесенська єпархія, правлячий архієрей

Біографія

Митрополит Вознесенський і Первомайський Олексій (в миру Шпаков Олексій Олексійович) народився 25 січня 1975 року в м. Львові в селянській родині.

У 1990 році, після закінчення 9 класів Михайлівської середньої школи №1 смт. Михайлівка Запорізької області, вступив до Михайлівського вищого професійного училища №52.

У 1993-1995 роках проходив строкову службу в лавах Збройних сил України.

З 1995 по 2000 рік ніс послух псаломщика і займався будівництвом храму Покрови Пресвятої Богородиці смт. Михайлівка Запорізької єпархії.

У 2000 році вступив до Київської духовної семінарії, яку закінчив у 2004 році.

У 2006 році закінчив Чернівецький Православний Богословський інститут.

16 березня 2008 року єпископом Бердянським і Приморським Єлисеєм висвячений в сан диякона. 17 березня того ж року призначений прес-секретарем Бердянської єпархії.

30 березня 2008 року архієпископом Рівненським і Острозьким Варфоломієм висвячений в сан пресвітера.

5 квітня 2008 року призначений на пастирське служіння в храм Різдва Христового м. Бердянська.

12 квітня 2008 року призначений кліриком храму в ім'я Новомучеників Бердянських м. Бердянська.

27 квітня 2008 року нагороджений наперсним хрестом.

4 травня 2008 року призначений секретарем Бердянської єпархії зі збереженням посади прес-секретаря єпархії.

20 травня того ж року призначений головою єпархіальної ревізійної комісії.

8 липня 2008 року призначений головою Церковного суду при Бердянській єпархії.

10 листопада 2008 року призначений на пастирське служіння в Свято-Троїцькому храмі м. Бердянська.

У 2008 році вступив на заочний сектор Київської духовної академії.

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира 21 грудня 2008 року в Благовіщенському храмі Дальніх печер Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископом Бориспільським Антонієм, вікарієм Київської Митрополії, ректором Київської духовної академії і семінарії пострижений в чернецтво з ім'ям Олексій, в честь святителя Олексія, митрополита Київського (Московського) і всієї Русі, чудотворця, день пам'яті 12/25 лютого.

22 січня 2009 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, єпископом Бердянським і Приморським Єлисеєм возведений в сан ігумена і нагороджений наперсним хрестом.

15 жовтня 2009 року почислений за штат Бердянської єпархії з правом переходу в іншу єпархію Української Православної Церкви.

У листопаді 2009 року зарахований до штату кліриків Київської єпархії з несенням послуху в Київській духовній академії.

15 квітня 2011 року Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром нагороджений хрестом з прикрасами.

25 серпня 2012 року на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира обраний єпископом Вознесенським і Первомайським, керуючим Вознесенської єпархією.

26 серпня 2012 року Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром возведений в сан архімандрита.

27 серпня того ж року в Свято-Пантелеімонівському монастирі (Феофанія) наречений єпископом Вознесенським і Первомайським.

4 вересня 2012 року хіротонізований на єпископа Вознесенського і Первомайського.

17 серпня 2019 р. возведений у сан архієпископа.

17 серпня 2022 року возведений в сан митрополита.